+38 099 179 0000 Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс: 10:00-16:00
Блог
Все що треба знати туристам про авіаперельоти - відповіді на найпоширеніші питання

Все що треба знати туристам про авіаперельоти - відповіді на найпоширеніші питання

 

Перш ніж вирушити в тур на море, в екзотичну країну чи в пошуку цікавих місць на іншому кінці світу, завжди варто ретельно спланувати свою подорож. І ключова частина цієї подорожі - авіапереліт. Якщо, звісно, ви не берете собі автобусний тур. Так ось, кожен авіапереліт завжди супроводжується своїми нюансами, адже всі авіакомпанії мають свої правила. То які речі брати в ручну поклажу, що брати і перевозити не можна, в якому одязі не можна бути в аеропорту, яка максимальна вага багажу, щоб не довелося за нього переплачувати? На всі ці та інші поширені питання я дам відповідь в цій статті.

 

Як діяти в аеропорту

  1. Приїдьте в аеропорт заздалегідь - мінімум за 2-3 години.

  2. Підготуйте документи та пройдіть реєстрацію. Використовуйте інформаційні табло та мобільні застосунки авіакомпанії, щоб дізнатися номер стійки реєстрації вашого рейсу. Якщо до цього ви вже пройшли онлайн-реєстрацію, то підходити для стійки не треба. Але в будь-якому випадку на цьому етапі ви маєте отримати посадковий талон.

  3. Здайте багаж на стійці авіакомпанії. Його зважать і перевірять на відповідність нормам перевезення. Також можуть перевірити вашу ручну поклажу на вагу та розміри. Отримайте багажні бирки.

  4. Пройдіть через контроль безпеки. Там вам треба буде зняти всі металеві речі, показати вміст ручної поклажі та перевірити, чи відповідає вона нормам ваги та габаритів.

  5. Пройдіть паспортний контроль. Для цього підготуйте закордонний паспорт та посадковий талон.

  6. Після проходження контролю знайдіть свій вихід на посадку і слідкуйте за актуальною інформацією на табло. Поки ще є час, маєте змогу перекусити або скупитися в duty-free:

  7. Перед посадкою в літак пред'явіть для перевірки посадковий талон, квиток і паспорт. Тут слід звернути увагу, що перед посадкою працівники авіакомпанії можуть ще раз попросити для перевірки вашу ручну поклажу;

  8. Під’їдьте автобусом на злітну смугу або пройдіть в літак через рукав.

  9. Після прибуття пройдіть паспортний контроль, пред’явіть на перевірку всі необхідні документи (паспорт, квиток, посадковий талон, страховка, віза тощо - все залежить від мети візиту, країни та того, чи ви їдете самі або  дітьми). Знайдіть стрічку, де видають ваш багаж. Якщо він загубився, пройдіть до стійки Lost&Found. Пройдіть через зелений вихід, якщо у вас немає предметів для декларування, через червоний - якщо є.

 

Щоб доїхати до найближчого аеропорту, ви можете замовити трансфер бусом у Bingo Tours - ми забезпечимо вам вчасне прибуття.

 

Що не можна брати на борт літака

 

Перш за все, на борт літака не можна брати будь-які предмети, які можна використовувати як зброю. Вони або повністю заборонені, або підлягають обмеженням. Також це стосується предметів, якими можна завдати фізичної шкоди.

 

Речі цивільного призначення, які заборонено брати в ручну поклажу, але можна перевозити в багажу:

 

Деталі щодо цін на авіаквитки та тури підкажуть наші спеціалісти - для цього пишіть нам в дірект Facebook або Instagram.

 

Окремі правила діють щодо електронних пристроїв

 

Пристрої, які можна класти виключно в ручну поклажу:

 

Водночас літієві батареї до 100 Вт/год можна класти як в ручну поклажу, так і в багаж. А ось літієві батареї на понад 160 Вт/год не можна перевозити ні в багажі, ні в ручній поклажі.

 

Які документи брати для подорожі з дитиною

 

Для виїзду за кордон дитина повинна мати біометричний паспорт громадянина України. Для дітей до 16 років він діє 4 роки, для дітей старше 16 років - 10 років.

 

Також необхідно оформити медичне страхування, яке покриває вартість лікування та страхових випадків у країні, в яку ви збираєтесь.

 

Перевірте, чи потрібна віза в країну, куди ви хочете летіти. Якщо так - оформіть її заздалегідь.

 

Свідоцтво про народження - воно необхідне для дітей до 16 років для підтвердження родинних зв’язків в тому випадку, якщо в дитини немає паспорта. Також його варто брати при подорожі з одним з батьків, на випадок, якщо будуть питання щодо ваших родинних зв’язків.

 

Більше інформації щодо візової підтримки шукайте у відповідному розділі нашого сайту.

Коли потрібен дозвіл на виїзд дитини за кордон і хто його має надати

 
  1. Якщо дитина подорожує з одним з батьків. В такому випадку під час воєнного стану не потрібна нотаріально завірена згода другого з батьків. Але візьміть з собою оригінал свідоцтва про народження дитини.

  2. При виїзді з іншими родичами та сторонніми особами. Тут потрібна нотаріально завірена згода обох батьків, або згода органу опіки, а також свідоцтво про народження. 

 

Діти 16-18 років можуть подорожувати самостійно при наявності біометричного паспорта. Згода батьків не потрібна.

Що робити при затримці авіарейсу

Алгоритм дій може бути різним, залежно від того, на який термін затримується рейс. 

 

Як вже було сказано, при затримці рейсу на час понад 3 та 5 годин ви маєте право на компенсацію. Для того, щоб її отримати, слід виконати наступне:

 
  1. Уточнити тривалість затримки. Якщо вона понад 3 години - можете звертатись по компенсацію.

  2. Зберіть усі документи, серед яких: посадковий талон, квиток, підтвердження затримки. Також майте при собі документ, що посвідчує вашу особу. 

  3. Подайте заяву на компенсацію авіакомпанії, яка вас обслуговує і затримує рейс. Це можна зробити через її офіційний сайт або в аеропорту.

  4. Очікуйте на відповідь - заяву мають розглянути протягом 7 днів.

  5. Якщо рішення щодо компенсації вам буде позитивним, ви її отримаєте на свій рахунок.

 

Якщо у вас є питання стосовно авіаквитків - ви можете поставити їх нашим спеціалістам або ознайомитися з інформацією у відповідному розділі.

 

Які бувають розміри компенсації і від чого вони залежать

   

Компенсація не надається, якщо затримка пов’язана з природними лихами, стихійними явищами, тероризмом, страйками.

 

Є кілька моментів, від яких залежить, чи перенаправить вас компанія на альтернативний рейс замість затриманого, чи надасть допомогу та компенсацію. Тож якщо ваш наступний рейс обслуговує та ж авіакомпанія, ви маєте право отримати компенсацію від неї або перенаправлення на альтернативний доступний рейс.

 

Якщо рейси були частиною одного бронювання, авіакомпанія має вас безоплатно перенаправити на інший рейс, навіть якщо його здійснює інша компанія.

 

Якщо вам доведеться чекати на інший рейс, авіакомпанія зобов’язана потурбуватись про ваше харчування, ночівлю та трансфер до місця ночівлі.

 

Якщо квитки на рейси ви купляли окремо, авіакомпанія не зобов’язана підбирати вам інший рейс. Ви маєте шукати їх самостійно

Як перевозити рідини в літаку

 

У ручній поклажі можна перевозити рідини, гелі та аерозолі в ємностях, які не переважають 100 мл. Всі вони мають бути складені в зіп-пакети об’ємом до 1 літра. Сюди відносяться вода, напої, парфуми, дезодоранти та лаки, засоби гігієни, креми, інші косметичні засоби, алкоголь до 70% міцності.

 

Дозволений об’єм ліків першої необхідності та дитячого харчування в ручній поклажі - до 100 мл. Це треба пред’явити окремо від інших речей на контролі.

 

Щоб перевозити рідини з магазинів Duty-Free, треба знати наступне: вони мають бути запаковані в запечатаних пакетах з чеком, їх не можна відкривати перед посадкою в літак.

 

Небезпечні, легкозаймисті речовини, високотоксичні хімічні сполуки не можна перевозити ні в багажі, ні ручною поклажею.

 

Рідини будь-якого об’єму можна перевозити в багажі. Якщо збираєтесь перевозити алкоголь, то можна брати до 5 літрів міцністю до 70%.

 

Цікавлять тури на море або екскурсійні? Шукайте їх на нашому сайті.

 

Що брати в ручну поклажу

 

Документи: паспорт, посадковий талон та квиток, страховка, віза, водійське посвідчення, банківські картки, готівка в валюті потрібної вам країни;

 

Техніка: телефон, павербанк, зарядний пристрій, навушники, ноутбук або планшет, камера або фотоапарат, зарядні пристрої до них; перехідник.

 

Одяг: теплий светр або худі, пара футболок, шорти або штани, нижня білизна, шкарпетки, взуття, головний убір. Або ви можете скласти в ручну поклажу одяг згідно з ситуацією: вечірній наряд, діловий костюм, купальник, дощовик та шарф тощо.

 

Засоби гігієни: антисептик, дезодорант, зубна паста та щітка, шампунь, гель для душу, засоби для гоління, рушник, засобі для догляду за шкірою, ватні диски, вологі серветки.

 

Інші необхідні речі: парасолька, сонцезахисні окуляри, книга, подушка для шиї, перекус.

Від чого залежить вартість квитка

 

Вартість авіаквитка залежить від дня тижня, сезону, кількості днів до вильоту, податків, аеропортових зборів, додаткових зборів, класу. Також на ціну впливає час, коли ви його купили: зазвичай чим раніше від дати вильоту, тим дешевше квиток. 

 

У вартість квитка може входити страхування. 

 

Також є таке поняття як гарячі квитки на чартерні рейси - це коли в літаку за кілька днів до вильоти залишаються вільні місця. В такому випадку на них скидають ціну, щоб, відповідно, заповнити всі місця в літаку. 

 

Поради щодо бронювання квитків

 

Нагадаю, що Bingo Tours може допомогти вам з бронюванням авіаквитків та турів, з трансфером до аеропорту, а також надає послуги з візової підтримки. За всіма деталями дзвоніть за номером 099 179 0000 або пишіть нам в дірект Facebook та Instagram. Тож за всіма питаннями, пов’язаними з авіаперельотами, звертайтесь до наших спеціалістів, адже нюансів у цій сфері багато.